Rīgā bērniem un pieaugušajiem atklāts jauns projekts Dessert Place

„Tiecoties uz kopīgu mērķi un patiesu sadarbību, cilvēks ne tikai var parādīt savu individualitāti, bet arī saglabāt savu vislielāko vērtību – gribas brīvību” – ar tādu devīzi Rīgā darbību sāka mākslinieciska organizācija Dessert Place.

 

 

Šis projekts ir unikāls ne tikai Rīgai. Te viss domāts brīvprātīgajiem, un attiecīgi apmeklētājiem – bez maksas. Jebkurš cilvēks, kuram ir kādas iemaņas, piemēram, prasmes labi izšūt, var ar to nesavtīgi padalīties, organizācijas ietvaros izveidojot bērnu meistar-klasi vai kursus. Jau tagad atbalstu ir gatavi sniegt pieredzējuši vizuālo mākslu un veidošanas pedagogi, leļļu teātra aktieri, deju un svešvalodu skolotāji.

 

 

«Jūs varat atnākt uz Dessert Place un būt pārliecināti, ka Jūs uzņems kā mājās, jo šīs arī ir otrās mājas katram, kas atnācis ar atvērtu sirdi un vēlēšanos radīt» – tā svinīgās atklāšanas runā teica Teimurazs Zumbulidze – idejas novators un projekta Dessert Place dibinātājs.

Starp uzaicinātiem viesiem-gleznotājiem bija sastopams Sergejs Djomins, Vladislavs Lakše, Evija Džonsone, Jevgēnijs Šitovs, Nikolajs Krivošejins.  Kā arī ar savu klātbūtni iepriecināja ikonogrāfijas pārstāvji Latvijā – Kaspars Šmidhens, Ance Gricmane un Anna Zanberga – Šenke.

Projekta mērķi:

– Sadarbība starp radošiem darbiniekiem un mākslas cienītājiem (tiks organizētas izstādes, semināri un radošas tikšanās)

– Mākslinieku, dzejnieku un citu mākslas novirzienu darbu prezentācijas

– Bērnu un pusaudžu mākslinieciskā potenciāla atklāšana (iknedēļas bezmaksas nodarbības)

– Vēl viens no projekta mērķiem – kultūras un mākslas projektu īstenošana un dialoga izveidošana starp mākslas darbiniekiem un skatītājiem

– Ir paredzēts izveidot arī bērnu televīziju, bērnu TV pārraides utt. kā arī bērnu un ģimeņu seminārus, jaunumus bērniem – „Sāc savu dienu ar smaidu” (via YouTube) ar Crispy & Milky atbalstu, pasākumu foto un video reportāžas. Bērnu televīzijas mērķis ir iespēja bērna acīm parādīt pasauli, un protams atainot mākslu kā rotaļu starp bērniem un vecākiem.

– Te protams arī tiks sniegta palīdzība visiem radošajiem cilvēkiem, tiks izskatīti visneiedomājamākie, interesantākie un neiespējamākie projekti. Tā ka visi, kurus aizrāvusi interesantā projekta ideja – laipni lūdzam Stabu ielā 40, www.dessertplace.org.

Mākslas eksperts Dessret Place mākslinieks Vladimirs Pavlovs atzīmēja, ka šobrīd ekspozīcijā ir apskatāmi aptuveni 100 Latvijas mākslinieku, skulptoru un fotomākslinieku darbi.
Apmeklēt mākslas telpas ,izvērtēt šo autoru darbus un gūt baudu no redzētā var visi interesanti-ieeja brīva.
Savukārt professionāļiem ir iespēja piedāvāt savus darbus jaunas ekspozīcijas radīšanai.

Jau augustā gaidāma aktīva Dessert Place darbība – dažādas tikšanās, sociālas akcijas, bērnu konkursi, semināri bērniem un vecākiem, radoši vakari, un protams arī mākslinieku darbu izstādes.